Ubezpiecz swoje dziecko na zimowy wyjazd

zima2

16 stycznia 2017 r. na dwutygodniowy odpoczynek udadzą się uczniowie województw: pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Jeśli twoje dziecko spędza ferie w górach lub na szkolnym zimowisku, zadbaj o jego bezpieczeństwo. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając polisę ubezpieczeniową dla malucha.

Zima to czas, kiedy nie brakuje okazji do wypadków. Bez względu na to, czy twoje dziecko wyjeżdża w czasie ferii na obóz narciarski, czy udajecie się całą rodziną na stok, jest narażone na liczne wypadki i kontuzje. Wystarczy odrobina nieuwagi, aby w czasie zabawy na śniegu maluch przewrócił się, stłukł głowę lub złamał rękę. Aby zabezpieczyć się przed finansowymi skutkami takich zdarzeń, zadbaj o wykupienie dodatkowej polisy.

Ubezpieczenie w szkole nie wystarczy

Jako rodzic dziecka w wieku szkolnym, z pewnością wykupywałeś na początku roku ubezpieczenie NNW. Zapewnia ono maluchowi ochronę zarówno w szkole, jak i w czasie ferii oraz wakacji. Nie zawsze jednak polisa szkolna uwzględnia wypadki, które przydarzają się na nartach lub w trakcie obozu zimowego. Informację na ten temat znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Każda instytucja indywidualnie określa zakres zdarzeń, za które nie jest wypłacane świadczenie. Jeśli uznasz, że posiadana polisa będzie niewystarczającą ochroną na czas zimowiska lub obozu narciarskiego, skorzystaj z oferty ubezpieczeń przeznaczonych na ferie.


Ubezpieczenie turystyczne

Dopasuj polisę do swoich potrzeb

Polisa turystyczna jest się niezbędna, gdy twoje dziecko spędza ferie za granicą. Ubezpieczenie szkolne z pewnością nie obejmuje bezpłatnej opieki medycznej poza granicami naszego kraju. Jeśli twoja pociecha dopiero zaczyna naukę jazdy na nartach, sprawdź, czy w polisie jest zapis dotyczący amatorskiego uprawiania sportu. Kolejną rzeczą są koszty akcji ratunkowej. Zgodnie z polskim prawem, jeśli maluch ulegnie wypadkowi na stoku, koszty leczenia pokryje NFZ. Nasze państwo stanowi jednak pod tym względem wyjątek. W innych często odwiedzanych zimą krajach (np. Austrii, Czechach lub na Słowacji) pomoc ratowników jest odpłatna. Upewnij się, czy ubezpieczenie pokryje koszt ewentualnej akcji ratunkowej. Pamiętaj również, że składki na NFZ zapewnią twojemu dziecku jedynie podstawową pomoc medyczną. Odszkodowanie możesz uzyskać tylko na podstawie wykupionego wcześniej ubezpieczenia.

Kiedy wyrobić EKUZ?

Jeśli twoje dziecko spędzi ferie za granicą, oprócz polisy niezbędna będzie Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wniosek o wydanie EKUZ powinieneś złożyć przed wyjazdem do dowolnego z państw UE oraz państw należących do EFTA (Europejskie Stowarzyszenie Wolnego Handlu: Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Szwajcaria).

EKUZ umożliwia korzystanie z bezpłatnej opieki zdrowotnej poza granicami Polski. Weź jednak pod uwagę, że EKUZ gwarantuje jedynie podstawowe usługi, dostępne wyłącznie w publicznych placówkach. Samodzielnie stanowi więc zbyt małą ochronę.

OC dla malucha

W czasie zimowego wyjazdu twoje dziecko może nie tylko ulec kontuzji, lecz także przyczynić się do wypadku innych. Zanim więc wyślesz malca na stok, pomyśl o wykupieniu tzw. OC w życiu prywatnym. Według prawa odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez dziecko do 13 roku życia ponoszą rodzice. Jeśli twoja pociecha jeszcze nie skończyła 13 lat, obowiązek poniesienia ewentualnych kosztów leczenia lub naprawy sprzętu spadnie na ciebie. Posiadając OC, unikniesz niechcianych wydatków. Jeśli Twoje dziecko ukończyło już 13 lat, najlepiej wykup dla niego własną polisę OC.

 

Dorosły

Ubezpieczenie: te pojęcia musisz znać

Pamiętaj, że gdy podpisujesz jakikolwiek dokument bez jego zrozumienia, to działasz na swoją niekorzyść. Również przed zawarciem umowy ubezpieczenia musisz poświęcić chwilę i dokładnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia oraz wyjaśnić […]

Czytaj więcej
Dziecko i młodzież

Jak ubezpieczyć dziecko w 2 minuty?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla swojego dziecka możesz kupić on-line. Zajmie Ci to zaledwie kilka minut i dziecko zostanie objęte ochroną już od następnego dnia po zaksięgowaniu składki. Specjalnie […]

Czytaj więcej
Dziecko i młodzież

Co zrobić, gdy dziecko złamie rękę w szkole?

Bólu spowodowanego wypadkiem nikt Twojemu dziecku nie zrekompensuje, ale ubezpieczyciel może pokryć  koszty z tym związane. Masz więc prawo ubiegać się o odszkodowanie. Zobacz, jak to zrobić. Gdy zdarzy się […]

Czytaj więcej
Dziecko i młodzież

Przyszłość dziecka zależy od Ciebie

Jak zadbać o start naszych dzieci w dorosłe życie? Sprawdź jak bez wyrzeczeń możesz zapewnić swojemu dziecku rozwój i realizację przyszłych planów.

Czytaj więcej