Studencie, ubezpiecz się

student

Kiedy wyjeżdżasz na Erasmusa albo zaczynasz praktyki, musisz ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków. Aby wciąż korzystać z uroków studenckiego życia, ale nie obudzić się w szpitalu bez pieniędzy, warto wykupić ubezpieczenie.

Kto by się w tym wieku tym przejmował, prawda? W końcu studia to czas beztroski, podczas którego nic nie może Ci się przytrafić. Pewnie Twój jedyny kontakt z ubezpieczeniem był wtedy, kiedy zanosiłeś do dziekanatu wyliczoną kwotę, a pani przekazywała Ci zaświadczenie, że jesteś ubezpieczony. W jakim zakresie? Ile odszkodowania dostaniesz, gdy zdarzy Ci się coś złego? Tego pewnie nie wiesz.

Standardowe ubezpieczenie z uczelni jest fajne, bo mało za nie się płaci. Możesz jednak mocno się zdziwić, gdy rzeczywiście zdarzy Ci się wypadek. Może się okazać, że odszkodowanie jest tak niskie, że nie starczy Ci ani na leczenie ani na rehabilitację. Nie musisz rezygnować z uroków życia studenckiego, ze sportów, których zawsze chciałeś spróbować, czy miejsc, które chciałeś odwiedzić. Co zrobić, żeby otrzymać finansowe wsparcie, gdy przydarzy Ci się coś nieoczekiwanego?

NNW dla studenta

Na początku roku akademickiego czeka Cię mnóstwo wydatków – akademik, mieszkanie, skrypty, książki, ksero, wyjścia integracyjne z grupą. Pomyślisz: I jeszcze mam wykupić ubezpieczenie?  W Pakiecie NNW dla studenta, oferowanym przez AXA, możesz ubezpieczyć się już od 33 zł rocznie, czyli za tyle, ile kosztuje bluzka czy obiad w restauracji.

Sam wybierasz zakres ochrony oraz z góry wiesz, ile wyniesie Twoje odszkodowanie za określone zdarzenia. W zależności od wybranego wariantu, towarzystwo ubezpieczeniowe podaje wysokość świadczenia za 1 proc. uszkodzenia ciała. Łatwo możesz więc obliczyć, ile za co dostaniesz. Na stronie Bezpieczny.pl znajdziesz tabelę, na ile procent odszkodowania możesz liczyć za poszczególne urazy.

Jeżeli złamiesz rękę, to zostanie Ci wypłacone 10 proc. świadczenia. W najtańszym wariancie za 1 proc. uszczerbku na zdrowiu, dostaniesz 240 zł, a w najbardziej kompleksowym 750 zł. Łatwo więc policzyć, że Twoje odszkodowanie w zależności od Twojego wyboru wyniesie od 2400 zł do 7500 zł.

Dostaniesz także odszkodowanie, gdy umrze Twój rodzic, poważnie zachorujesz, czy będziesz leczony lub rehabilitowany. Wszystkie szczegóły znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które otrzymasz drogą mailową.

Liczy się czas i pieniądze

Kolejki do dziekanatu irytują jak nic innego na świecie, ale Ty nie musisz w nich stać, aby zapłacić za ubezpieczenie. Polisę możesz kupić online, wypełniając wniosek na stronie Bezpieczny.pl oraz od razu opłacając składkę. Niezwłocznie mailem dostaniesz swoje ubezpieczenie, które będzie obowiązywać już od kolejnego dnia. Wszystko załatwisz szybko z poziomu swojego komputera.

Gdyby zdarzył Ci się wypadek, to w przypadku ubezpieczenia na uczelni, będziesz musiał wnioskować o odszkodowanie za jej pośrednictwem. Wyobrażasz sobie niezadowolone miny pań z dziekanatu, gdy dostarczasz im kolejne druki? Możesz to ominąć, ponieważ w AXA całą dokumentację medyczną dostarczasz on-line, a Twoje roszczenia są rozpatrywane na podstawie skanów, kopii i zdjęć.

Wypełniając wniosek o ubezpieczenie na swiadomy-wybor.com, dostajesz 10 proc. zniżki na polisę.

OC dla studenta

Wszystkiego nie przewidzisz. Może zdarzyć się tak, że to Ty spowodujesz wypadek (w życiu prywatnym, na uczelni czy na praktykach). Skąd wtedy weźmiesz pieniądze na odszkodowanie? Możesz ubezpieczyć się także od odpowiedzialności cywilnej. W razie niekorzystnego zdarzenia, które spowodujesz osobie poszkodowanej zostanie wypłacone 5 tys. zł, 10 tys. zł lub 25 tys. zł. Odpowiednio, w wybranym wariancie będziesz musiał płacić za to 6 zł, 11 zł lub 16 zł rocznie.

Liczysz się Ty

Ani ubezpieczenie NNW ani OC nie jest obowiązkowe. Warto jednak się ubezpieczyć, aby zadbać już teraz o swoją przyszłość. Mimo młodego wieku, żyj odpowiedzialnie i przewiduj konsekwencje swoich działań. Potem może być za późno. Zanim podejmiesz decyzję, zobacz, od ilu zdarzeń możesz się ubezpieczyć i ile będziesz musiał za to zapłacić. Będziesz zaskoczony, jak mało.

Anna Malek

Dziecko i młodzież

Ubezpiecz swoje dziecko na zimowy wyjazd

16 stycznia 2017 r. na dwutygodniowy odpoczynek udadzą się uczniowie województw: pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Jeśli twoje dziecko spędza ferie w górach lub na szkolnym zimowisku, zadbaj o […]

Czytaj więcej
Dorosły

Ubezpieczenie: te pojęcia musisz znać

Pamiętaj, że gdy podpisujesz jakikolwiek dokument bez jego zrozumienia, to działasz na swoją niekorzyść. Również przed zawarciem umowy ubezpieczenia musisz poświęcić chwilę i dokładnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia oraz wyjaśnić […]

Czytaj więcej
Dziecko i młodzież

Jak ubezpieczyć dziecko w 2 minuty?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla swojego dziecka możesz kupić on-line. Zajmie Ci to zaledwie kilka minut i dziecko zostanie objęte ochroną już od następnego dnia po zaksięgowaniu składki. Specjalnie […]

Czytaj więcej
Dziecko i młodzież

Co zrobić, gdy dziecko złamie rękę w szkole?

Bólu spowodowanego wypadkiem nikt Twojemu dziecku nie zrekompensuje, ale ubezpieczyciel może pokryć  koszty z tym związane. Masz więc prawo ubiegać się o odszkodowanie. Zobacz, jak to zrobić. Gdy zdarzy się […]

Czytaj więcej