Czy gra w totolotka to dobry pomysł na emeryturę?

1085x350

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że nasza emerytura będzie niska, ale czy to oznacza, że robimy coś żeby ją zmienić? Zaskoczę Cię, wcale nie. Z badań przeprowadzonych przez Prudential wynika, że nie mamy dobrych pomysłów na poprawę swojej sytuacji. A co piąty z nas stara się zapewnić sobie godną przyszłość… grając w totka.

14 proc. Polaków twierdzi, że nie dożyje emerytury. Też tak sądzisz? Weź pod uwagę, że według danych GUS-u panowie żyją przeciętnie 74 lata, a panie aż o 8 lat więcej. To chyba wystarczający dowód , żeby zacząć ogarniać ten temat.

Wiemy, że trzeba oszczędzać i na tym się kończy

Zdaniem prawie ¾ ankietowanych trzeba zacząć odkładać na emeryturę, kiedy ma się 20-30 lat. Ale co z tego, skoro na tym ich działanie się kończy. Ponad połowa twierdzi, że zaczyna oszczędzać zbyt późno albo nie robi tego wcale. Dlaczego? Twierdzą, że nie mają z czego odłożyć.

badania dotyczące emerytury

Ta wymówka jest ciekawa dlatego, że 64 proc. z tych samych ankietowanych twierdzi, że bez problemu może zaoszczędzić 100 zł miesięcznie! Wiesz, że gdybyś zbierał  tę kwotę od 25. urodzin, to w momencie przejścia na emeryturę, miałbyś na koncie 50 400 zł! Widzisz jak małym wysiłkiem możesz zgromadzić małą fortunę?

Jak Polacy odkładają na emeryturę?

Co prawda, 43 proc. badanych twierdzi, że działa z myślą o emeryturze, to sposoby w jakie planują ją podwyższyć są zaskakujące. Zdecydowana większość osób odkłada pieniądze do „skarbonki”, w żaden sposób ich nie pomnażając. Co ciekawe, 22 proc. ankietowanych twierdzi, że najlepszym sposobem, aby zabezpieczyć się na emeryturę są gry losowe! Jest to błędne o tyle, że trafić szóstkę w totka masz szansę jedną na 14 milionów, a na emeryturę przejdziesz na pewno.

badania_prudential2

Jeśli zaczniesz działać już dziś, to już jesteś krok dalej niż wczoraj. Od emerytury nie uciekniesz, ale możesz  dobrze się do niej przygotować! Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz świadomie.

baner - emerytura

Dorosły

Rząd obniżył wiek emerytalny. To dobrze?

Rząd Prawa i Sprawiedliwości spełnił swoją wyborczą obietnicę. Nie będziemy już pracować do 67. życia. Panowie pójdą na emeryturę w wieku 65 lat, a panie pięć lat wcześniej. Jeśli wydaje […]

Czytaj więcej
Dorosły

ZUS proponuje dodatkową składkę. Bo nasze emerytury będą głodowe

Skoro ZUS sugeruje nam, abyśmy oszczędzali – to z pewnością powinno zmusić nas do działania. Tylko wtedy możemy być pewni naszej spokojnej przyszłości.

Czytaj więcej
Dorosły

Emerytura na własną rękę

Prognozy ekspertów, dotyczące przyszłych emerytur są zatrważające. Przewidują oni, że nasze emerytury mogą wynieść tylko 1/3 naszego ostatniego wynagrodzenia. O ile w ogóle je otrzymamy. Jak w taki sposób zapewnić […]

Czytaj więcej